Nasze serwery proxy – korzyści i zastosowanie

Treść: 

Dla każdego komu potrzebne oprogramowanie lub serwer oprogramowania łączący się za pomocą takowego serwera – nasze serwery proxy będą najlepszą odpowiedzią. Nie ma dla nas ograniczeń, nasze rozwiązania zapewniają serwery pośredniczące za pomocą protokołów zarówno HTTP, jak i HTTPS.

 

Jak dokładnie działa oferowane przez nas proxy?

 

To bardzo proste - łączymy się za pomocą odpowiedniego oprogramowani z serwerem pośredniczącym. Jeśli tylko to możliwe korzystamy z najprostszej metody jaką jest wejście przez proxy online przy wykorzystaniu adresu serwera zamieszczonego w przeglądarce. Wszyscy z Państwa, którzy pragną dowiedzieć się więcej na temat tego w jaki sposób ustawić w przeglądarce serwer pośredniczący dla przeglądarek powinni zajrzeć na naszą stronę, gdzie jest więcej szczegółowych informacji na ten temat. Co można zyskać poprzez nasze darmowe proxy? Przede wszystkim największą zaletą ich wykorzystania jest to, iż ten serwer pośredniczący przyspiesza całościowy proces ładowania się stron www. Strona jest trzymana w pamięci, co przekłada się na fakt, iż cały proces ładowania działa o wiele szybciej. Tak właśnie ułatwia życie proxy list.

 

W ramach naszej oferty mamy przyjemność zaprezentować Państwu takie rodzaje serwerów proxy polska:

 

  • przezroczyste, transparent
  • absolutnie anonimowe high anonymous
  • anonimowe anonymous.

 

Działanie oferowanych przez nas proxy jest dużo łatwiejsze do zrozumienia dla osób, które pracowały już w sieci firmowej. Najprawdopodobniej w takich okolicznościach każdy prędzej bądź później poznaje termin serwera proxy i dzięki temu dobrze wie, że serwer proxy to ten element, który pozwala uzyskać dostępu do witryn i usług spoza sieci. To jednak bardzo ogólne wyjaśnienia, aby mieli pewność Państwo dlaczego proxy online to, coś czym warto się bliżej zainteresować z przyjemnością wyjaśnimy dokładniej czym są i jak działają, a co ważniejsze przede wszystkim podpowiemy, kiedy i dlaczego należy używać serwerów proxy.

 

Ważne!

 

Jak już Państwo wiedzą istnieje wiele rodzajów serwerów proxy, które wykonują różne czynności. Nasza firma zwykle trzyma się najpopularniejszych typów internetowych serwerów proxy, które ułatwiają dostęp do zawartości i usług znalezionych w internecie. W razie dodatkowych pytań o darmowe proxy zapraszamy do kontaktu.

 

Co to jest serwer proxy?

 

Jak już wyjaśniliśmy nieco wyżej, serwer proxy jest pośrednikiem między komputerem, a urządzeniem a Internetem. Ten serwer składa w sieci w jedną całość żądania:

 

·         stron internetowych,

·         serwerów,

·         usług.

 

 

Przyjmując, że znajdują się Państwo właśnie w pracy, używając przeglądarki internetowej do odwiedzenia tej strony trzeba sobie uświadomić, iż w tym momencie przeglądarka będzie używać serwera proxy.

 

Po wpisaniu adresu strony żądanie jest wysyłane do serwera proxy list. Serwer następnie wysyła żądanie do serwera, na którym znajduje się owa strona internetowa. Strona główna danej witryny zostanie zwrócona na serwer proxy polska, który z kolei wysyła ją do Państwa. W rezultacie strona widzi serwer proxy jako rzeczywistego użytkownika. Teraz, gdy znają już Państwo podstawy, pozwolimy sobie wskazać jakie zyskują Państwo korzyści, gdy zdecydują się na skorzystanie z naszego serwera proxy.

 

Kontrola korzystania z Internetu

 

Jednym z najważniejszych powodów, dla których serwery proxy są powszechnie stosowane w sieciach korporacyjnych, jest upewnienie się, że wszyscy pracownicy mają dostęp do Internetu i korzystają z niego. Na przykład wiele firm zabrania wejścia na niektóre strony internetowe, tak aby nie były dostępne przez pracowników w godzinach pracy - mogą choćby zakazać wchodzić na witryny z treściami osób dla dorosłych czy też poprzez proxy online można zablokować możliwość wejścia na popularne serwisy społecznościowe lub marnować czas na innych witrynach.

 

Wymuszanie pracownikom dostępu do Internetu tylko za pośrednictwem serwera proxy firmy oznacza również, że jako pracodawca ma się dostęp do szczegółowych wykazów wszystkich stron i treści, do których pracownik miał dostęp, wie się kiedy to robił i jak długo. Szczegółowe raporty dotyczące wykorzystania są dostępne dla każdego pracownika, a firma może łatwo zidentyfikować niewłaściwe działanie użytkowników właśnie poprzez darmowe proxy.

 

Oszczędność pasma i lepsza szybkość

 

Innym powodem, dla którego firmy korzystają z naszych serwerów proxy, jest to, że proxy list pomaga zaoszczędzić cenną przepustowość. Nasze serwery proxy polska mogą:

 

  • kompresować ruch, pliki pamięci podręcznej i strony internetowe z Internetu,
  • usuwać reklamy z witryn internetowych przed dotarciem do danego komputera.

 

Dzięki temu firmy mogą oszczędzać pasmo, zwłaszcza gdy mają setki lub tysiące pracowników, uzyskujących dostęp do tych samych popularnych witryn internetowych.

 

Gdy dostęp do strony internetowej jest możliwy, serwer proxy może ją zapisać, a gdy następna osoba zażąda tego samego - najpierw sprawdza, czy strona się zmieniła. Jeśli nie zmieni się, przekazuje lokalną kopię bez ponownego pobierania całej strony. To zarówno oszczędza szerokość pasma dla firmy jak i przyspiesza proces ładowania dla następnej osoby żądającej tego samego zasobu.

 

Korzyści dla prywatności: wybierz proxy i ukryj adres IP, lokalizację i inne informacje

 

Gdy mają Państwo bezpośredni dostęp do Internetu, podczas ładowania witryny w Internecie, serwer, na którym jest ona hostowana może zobaczyć prywatny adres IP. Z pomocą tego adresu można przybliżać lokalizację geograficzną. Ponadto przeglądarka wysyła informacje o innych danych użytkowników, stąd np. dana strona internetowa wie, z jakiej przeglądarki się korzysta. Oprócz tego pliki cookie są przechowywane na każdym komputerze, co dostarcza dalszych informacji osobistych.

 

Co z tym wspólnego mają oferowane przez nas proxy online?

 

Serwery proxy mogą:

 

·         ukryć adres IP (jeśli są ustawione na to),

·         mogą wysłać inne dane szczegółowe, aby przeglądarka nie została zidentyfikowana i mogła zablokować pliki cookie lub zaakceptować je, ale nie przekazywać ich do komputera lub urządzenia.

 

Dlatego przy korzystaniu z serwera proxy mogą Państwo być o wiele bardziej anonimowi niż przy bezpośrednim połączeniu z Internetem.

 

Serwery proxy list mogą poprawić bezpieczeństwo

 

Serwery proxy polska oferowane przez nas mogą również odgrywać rolę w poprawie bezpieczeństwa, zwłaszcza w sieciach biznesowych. Mogą być ustawione na blokowanie dostępu do złośliwych witryn, które rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie, a także mogą świadczyć usługi szyfrujące, dzięki czemu dane nie są łatwo uzyskiwane przez osoby trzecie, które chcą z tego skorzystać.

 

Nasze darmowe proxy zapewniają dostęp do blokowanych zasobów w Internecie

 

Bardzo popularnym zastosowaniem serwerów proxy jest obejście cenzury internetowej. Na przykład kraje takie jak Chiny czy Iran poprzez serwer proxy mogą korzystać z wielu cenzurowanych stron internetowych i usług internetowych. Użytkownicy z tych krajów mogą używać serwerów proxy, aby obejść tę cenzurę i uzyskać do nich dostęp. Proxy polska oferowane przez nas także dają taką możliwość.

 

Podsumowując: dlaczego warto używać naszych serwerów proxy?

 

Każdy nasz serwer proxy online działa jako pośrednik między komputerem użytkownika, a Internetem. Umożliwia komputerom klienckim nawiązywanie pośrednich połączeń sieciowych z innymi usługami sieciowymi. Jeśli używają Państwo serwera proxy, komputery klienckie najpierw połączą się z serwerem proxy list, prosząc o kilka zasobów, takich jak strony internetowe, gry, filmy, mp3, e-książki, wszelkie inne zasoby, które są dostępne z różnych serwerów przez Internet.

 

Gdy tylko pojawi się taka prośba, darmowe proxy będzie szukało zasobów z pamięci podręcznej na lokalnym dysku twardym. Jeśli zasoby zostały wcześniej w pamięci podręcznej, nasz serwer proxy polska zwróci je do komputerów klienckich. Jeśli nie jest buforowany, połączy się z odpowiednimi serwerami i poprosi o zasoby w imieniu komputerów klienckich. Następnie przechowuje zasoby z odległych serwerów i zwraca bezpośrednio żądania dotyczące tej samej zawartości.

 

 

Z tych wszystkich właściwości mogą Państwo skorzystać decydując się na nasze proxy. Zapraszamy!